Kim jesteśmy?

radca prawny Anna Łuc-Seweryn

Jestem absolwentką prawa na Krakowskiej Akademii im. A. Frycza-Modrzewskiego. Ukończyłam aplikację radcowską i zostałam wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie (nr wpisu KR-4004). Posiadam wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych, w tym także firm audytorskich, kancelarii biegłych rewidentów, doradców podatkowych, firm księgowych, zdobyte w renomowanych krakowskich kancelariach radców prawnych i adwokatów. Posiadam również doświadczenie zdobyte na stanowisku analityka do spraw przeciwdziałania praniu pieniędzy zdobyte w jednym z większych międzynarodowych banków inwestycyjnych.

Reprezentuję instytucje obowiązane jako pełnomocnik w postępowaniach kontrolnych prowadzonych w związku z przestrzeganiem przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Oprócz zagadnień związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy zajmuję się tematyką ochrony danych osobowych, wdrażaniem rozwiązań dotyczących ochrony sygnalistów oraz ogólnie pojętym doradztwem prawnym dla przedsiębiorców.

Posiadam certyfikaty Approved AML Compliance Officer oraz Approved Compliance Officer wydane przez Instytut Compliance. Jestem członkiem Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych (SPOD).

radca prawny Magdalena Olender

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Handel zagraniczny oraz prawa na Krakowskiej Akademii im. A. Frycza-Modrzewskiego. Ukończyłam aplikację radcowską i zostałam wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie (nr wpisu KR-4254). Posiadam wieloletnie doświadczenie w organizacji i prowadzeniu szkoleń dla biznesu. Od kilku lat zajmuję się tematyką ochrony danych osobowych i prywatności. Specjalizuję się w prowadzeniu szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych, przygotowywaniem organizacji do kontroli organu nadzorczego, opracowywaniem dokumentacji określonej przepisami o ochronie danych osobowych oraz opiniowaniem projektów krajowych i międzynarodowych związanych z przetwarzaniem danych osobowych i transferem danych za granicę.

W moim obszarze zainteresowań są również przepisy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Organizowałam i prowadziłam szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych między innymi dla  podmiotów medycznych, podmiotów biotechnologicznych, instytucji publicznych oraz wojska.

Przez kilka lat pełniłam rolę Administratora Bezpieczeństwa Informacji a potem Inspektora Ochrony Danych w firmie BP Europa SE Oddział w Polsce. Obecnie pełnię rolę Inspektora Ochrony Danych w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie S.A.

Od 2013 roku jestem również członkiem rzeczywistym Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych (SABI). Posiadam certyfikat Approved Compliance Officer wydany przez Instytut Compliance.